Šiandien: 2022-05-28 14:18:38
 
 
   

Dalyvauta Litfood organizuotame seminare

2021-10-28

 2021 m. spalio 26 d. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre (Šiaulių r.) Litfood organizuotame seminare "Kaimo bendruomenių aktyvinimas, skatinant jų dalyvaimą kaimo plėtros procesuose" dalyvavo kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių atstovai iš Šiaulių, Kelmės, Plungės, Mažeikių bei Akmenės rajono savivaldybių. Iš Šiaulių rajono VVG dalyvavo pirmininkas Povilas Zaveckas, finansininkė Kristina Burke - Žilinskienė ir viešųjų ryšių specialistė Akvilė Petrulaitytė.

Seminaro metu dalyviai įgijo pasitikėjimo savimi, drąsos, susipažino su naujais būdais, metodais kaip būti išgirstam kolegų ir mokėti išklausyti kitus, suburti žmones bendrai veiklai, kaip bendruomenėje pasidalinti bei pasiskirstyti vaidmenimis ir užduotimis pagal amžiaus grupes, kad visi jaustųsi vienodai svarbūs ir reikšmingi, sužinojo kaip stiprinti bendruomeniškumą. VVG ir kaimo bendruomenių atstovai diskutavo apie veiklų viešinimo galimybes ir jo teikiamą naudą. Seminaro formatas buvo netradicinis - įprastos paskaitos su skaidrių demonstravimu, pakeistos gyvu ir nuoširdžiu bendravimu.

Pirmosios seminaro dalies rezultatas - koliažas "Kas yra bendruomenė". Dalyviai turėjo sau užduoti klausimą kas yra bendruomenė? Ir pasitelkęs savo vaizduotę į jį atsakyti. Iš žurnalų karpė paveikslėlius su užrašais ir juos klijavo su visais į vieną bendrą kūrinį. Iš koliažo buvo galima pamatyti renginio dalyvių bendrystės jausmą.

Antroji renginio dalis buvo skirta aplankyti ir susipažinti su geraisiais projektų pavyzdžiais. Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pristatė centro veiklą, kalbėjo kaip sekėsi įgyvendinti Kuršėnų dvaro įkūrimo projektą, ką galima nuveikti šiame dvare, aplankėme veikusias parodas, kurios paliko neišdildomą įspūdį. Dalyviai susipažino su vietos projektais įgyvendintais pagal asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" teritorijos 2015 - 2023 m. vietos plėtros strategiją:

- Drąsučių bendruomenė pristatė savo bendruomenės veiklą ir įgyvendintą vietos projektą "Krepšinio aikštelės įrengimas Drąsučių kaime".

- VO "Kužių bendruomenė" supažindino su veikla ir įgyvendintais vietos projektais "Laisvalaikis vasaros slėnyje" ir "Kužių miestelio viešosios erdvės pritaikymas sporto ir kultūros poreikiams".

Seminaro dalyviai įgijo žinių kaip reikia aktyvinti kaimo bendruomenės gyventojus, skatinant jų dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, kuriuos galės pritaikyti savo bendruomenių veiklose.

Seminaras finansavimas iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės "Techninė pagalba" veiklos srities "Lietuvos kaimo tinklas".

  

  

    

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja