Šiandien: 2020-09-27 06:18:47
 
 
   

Dalyvauta Lietuvos kaimo parlamento IV sesijoje

2019-10-21

2019 m. spalio 18 d. Kauno r. Raudondvario dvare įvyko Lietuvos kaimo parlamento IV sesija, kurioje dalyvavo atstovai iš įvairių Lietuvos rajonų. Šiaulių rajoną atstovavo Šiaulių rajono VVG pirmininkas Povilas Zaveckas, viešųjų ryšių specialistė Akvilė Petrulaitytė, asociacijos "Šakynos bendruomenė" pirmininkė Saulė Kreimerienė ir Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkė Deimantė Radžvilė.

Lietuvos kaimo parlamento IV sesijos dalyviai išklausė pranešimus apie Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 metų programos pasiekimus, jos indėlį į Lietuvos kaimo gerovę ir įžvalgas 2021 - 2027 metams, LR žemės ūkio ministerijos bei LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai kalbėjo apie priemones skirtas kaimo bendruomenių stiprinimui. LR vidaus reikalų ministerija pristatė regionų politiką Lietuvoje, Lietuvos regioninės politikos baltąją knygą. IV sesijos metu kalbėta apie bendruomenių veiklos rėmimo (finansavimo) galimybes, pristatyti "Sumanūs kaimai".

Latvijos atstovė pasidalino savo šalies patirtimi įgyvendinant 2014 - 2020 m. LEADER programą bei kokias mato įžvalgas ateičiai.

Kaimo parlamento pranešimuose buvo pristatoma situacija po trijų Lietuvos kaimo parlamentų sesijų, akcentuota, kad valdžios atstovai pradeda bendruomenių atstovus laikyti lygiaverčiais partneriais, klauso ką kalba, gal dar ne visada išgirsta, bet tai jau žingsnis į priekį; kalbėta apie paslaugų perdavimo bendruomenei mechanizmus, socialinių paslaugų poreikį bei teikimo galimybes, apie verslo situaciją kaime.

Išklausę pranešimų, kaimo parlamento dalyviai dalyvavo ir diskutavo darbo grupėse:

1. LEADER/BIVP programa.

2. Sumanus kaimas - ar tai įmanoma Lietuvoje?

3. Bendruomeninis verslas # Socialinis verslas?

4. Bendruomenių veiklos teisinis reguliavimas.

5. Lietuvos kaimo vizija po 2030 m.

Kaime veikiančių organizacijų ir Lietuvos valdžios institucijų atstovai diskutavo, kokios kaimo problemos yra šiuo metus aktualiausios, kokiomis priemonėmis jas spręsti. Visas iškeltas problemas bei pasiūlytus sprendimo būdus sudėjo į Lietuvos kaimo parlamento rezoliuciją.

Parlamento dalyviai ne tik dirbo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos kaimo plėtros 2014 -2020 m. programos vietos projektais, sudalyvauti įvairiuose edukacinėse programose bei pasimėgauti vakaro programa.

 

 

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja