Šiandien: 2020-06-06 03:33:20
 
 
   

Šiaulių regiono vietos veiklos grupių sutikimas

2019-03-28

2019 m. kovo 27 d. Raseinių rajono vietos veiklos grupė "Raseinių krašto bendrija" Betygalos kaime, Raseinių rajone, surengė tradicinį Šiaulių regiono vietos veiklos grupių susitikimą, susijusį su vietos plėtros strategijų įgyvendinimo aktualijomis, problemomis. Susitikime dalyvavo Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas, projekto administratorė Laima Pušinskienė, viešųjų ryšių specialistė Akvilė Petrulaitytė ir praktikantė Gabrielė Kreimerytė. Taip pat dalyvavo VVG atstovai ir darbuotojai iš Akmenės rajono vietos veiklos grupės, vietos veiklos grupės "Radviliškio lyderis", vietos veiklos grupės "Pakruojo rajono partnerystė", Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės ir Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės bei kaimų bendruomenės "Betygala" atstovai.

Susitikime dalyvavusių VVG atstovai ir darbuotojai aptarė vietos plėtros strategijų įgyvendinimą ir problemas, vietos projektų vertinimą ir įgyvendinimą. Kiekviena VVG pasidalino informacija apie esamas situacijas vietos veiklos grupėse, iškilusias problemas, pasidalino patirtimi apie paramos sutarčių rengimo ir pasirašymo eigą, kalbėjo apie optimalų valdybos narių skaičių. Susitikimo metu aptarėme dėl VVG teritorijų stambinimo, dėl pinigų krepšelių VVG (metodikos) ir daigiafondžio LEADER-io, dėl LEADER ateities ir kitus einamuosius klausimus.

Susitikimo pabaigoje aplankytas Betygalos muziejus. Muziejuje apžiūrėtos kelios ekspozicijos, istorijos ekspozicijoje pagerbti ir įamžinti kraštiečiai, o ypač grafikas Jonas Kuzminskis, medžio drožėjas Juozas Grabauskas, kunigas - dailininkas Pranas Šniukšta, poetas Juozas Nekrošius, rašytojas Jonas Mačiukevičius. Geografės muziejininkės Marijonos Birutės Navakauskienės įkurta Geologijos ekspozicija: gausi mineralų, uolienų, fosilijų, kriauklių kolekcija. Taip pat susitikimo metu kaimų bendruomenės "Betygala" pirmininkė Gema Račienė pristatė "Arbatos kelią". Visi dalyvavę galėjo pamatyti įrengtą arbatžolių darželį Betygalos bendruomenės namų kieme.

Vietos veiklos grupės pasidalijo žiniomis, gerąja patirtimi, kalbėjo strategijų įgyvendinimo aktualijų klausimais.

Kitas vietos veiklos grupių susitikimas numatytas Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės teritorijoje.

 

 

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja