Šiandien: 2020-06-06 03:28:32
 
 
   

Apdovanojimai "Tautos šimtamečiai ąžuolai"

2018-08-20

Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Žemės ūkio ministerija labiausiai nusipelniusias bendruomenes, jų narius, asmenis, organizacijas bei iniciatyvas pagerbia neeiline dovana - Stelmužės ąžuolo palikuonimis. Ąžuolas - Lietuvos istorijos neatsiejamas objektas. Mažieji stelmužiukai - tautos dvasinės stiprybės simboliai - užauginti Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje. 2018 m. rugpjūčio 19 d. Kražių miestelyje įvyko devintoji "Tautos šimtamečiai ąžuolai" apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo apdovanoti Šiaulių apskrities laureatai. Juos įteikė Žemės ūkio ministerijos patarėjas Alvydas Aleksandravičius ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė.

Iš 15 nominacijų 9 įteiktos Šiaulių rajono atstovams:

1. Šimtmečio atradimas - Danguolė Tamutienė.

2. Šimtmečio linksmiausieji - Pakapės romansų ansamblis "Vėjūnė".

3. Šimtmečio mokytojas - Janina ir Stasys Žilinskai.

4. Šimtmečio projektas - Šiaulių r. Aukštelkės mokykla - daugiafunkcis centras.

5. Šimtmečio projektas - Šiaulių r. Voveriškių mokykla.

6. Jauniausias šimtmečio lyderis - Deimantė Radžvilė.

7. Šimtmečio gyvenvietė - Voveriškių kaimas.

8. Šimtmečio verslininkas - Vaidotas Dijokas IĮ "Gojus".

9. Šimtmečio dovana - Zenonas Dominauskas.

Po apdovanojimų vyko šventinis koncertas, taip pat renginio svečiai turėjo galimybę tiesiogiai susipažinti ir pabendrauti su nominantais bei susipažinti su jų nuveiktais darbais.

Projektą iniciavusios Žemės ūkio ministerijos tikslas - visuose šalies regionuose apminėti atkurtos modernios Lietuvos pirmąjį šimtmetį, pagerbiant narius, asmenis, idėjas, iniciatyvas, akcijas, organizacijas ir kt. Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus, kur gyvena: ar dideliame mieste, ar kelių sodybų kaime, visi jie didūs ir svarbūs mūsų valstybei. Šiuo projektu ir siekiama įprasminti šimtmečio darbus ir pasiekimus, stiprinančius Lietuvos kraštą.

Šiaulių rajono VVG džiaugiasi ir dėkoja bendruomenėms ir jų nariams už nuoširdų darbą, kuriant kaimo gerovę ir taip garsinant Šiaulių rajoną.

 

 

 

 

 

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja