Šiandien: 2019-03-19 12:09:07
 
 
   

Aptarta nauja projekto idėja Šiaulių rajone

2018-02-15

2017 metais spalio mėnesį Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga gavo iš LR ambasados Danijoje kvietimą įsijungti į iniciatyvą CYCLING WITHOUT AGE. Šis bendruomeniškumą, savanorystę ir empatiją skatinantis projektas sužavėjo savo paprastumu. 2012 m. Danijoje įkurta iniciatyva šiandien įgyvendinima 450 vietovių pasaulyje. Įsipareigojimas dviračiu po apylinkes pavėžėti senjorus, kurie dėl įvairių fizinių, ar kitų apribojimų neišeina iš savo būstų ar globos namų. Plačiau apie šią iniciatyvą galima susipažinti - http://cyclingwithoutage.org.

LVBOS įsijungė į šią iniciatyvą 2017 metų gruodžio mėnesį, kai delegacija lankėsi Danijoje, susitiko su Lietuvos ambasadore Danijoje ir aptarė šios iniciatyvos perkėlimo į Lietuvą perspektyvą. Neabejotina, kad tokio sumanymo Lietuvoje įgyvendinimas paskatintų bendruomeniškumo sklaidą, leistų visuomenei labiau įsitraukti į vyresnio amžiaus žmonių problemų sprendimus, plėtoti kokybiškesnius tarpusavio santykius.

Siekiant tai populiarinti Lietuvoje yra svarbūs du aspektai: infrastruktūra ir savanorystės skatinimas. Kadangi dviračiams infrastruktūra yra palanki Šiaulių rajone, todėl vasario 13 dieną LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė susitiko su Šiaulių rajono meru Antanu Bezaru ir Šiaulių rajono VVG pirmininku Povilu Zavecku. Susitikimo metu buvo pristatyta Danijos iniciatyva bei aptarta galimybė pradėti tai įgyvendinti Šiaulių rajone. Meras ir VVG pirmininkas pritarė šio projekto iniciatyvai ir plėtojimui Šiaulių rajone. Kaip tinkamiausias partneris šiam projektui pasiūlyta Kužių gimnazija, kadangi ir dabar ši gimnazija vykdo įvairius dviračių populiarinimo projektus bei šioje  veiklos srityje turi didelę patirtį.

Kovo mėnesį Lietuvoje lankysis Danijos atstovai ir tada bus aptartos konkrečios galimybės projekto vykdymui.

Malonu, kad Šiaulių rajono meras pritarė šiai idėjai, puiku, kad Lietuvoje turime tokių savivaldybės vadovų, kurie yra atviri naujovėms ir prasmingoms iniciatyvoms - atviravo R. Kneizevičienė.

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja