Šiandien: 2018-09-20 17:57:18
 
 
   

Dalyvauta Lietuvos kaimo parlamento III sesijoje

2017-09-25

2017 m. rugsėjo 22-23 d Ukmergės r. Taujėnų dvare vyko Lietuvos kaimo parlamento III sesija, kurioje dalyvavo atstovai iš 41 Lietuvos rajono. Kaime veikiančių organizacijų ir Lietuvos valdžios institucijų atstovai diskutavo, kokios kaimo problemos yra šiuo metu aktualiausios, kokiomis priemonėmis jas spręsti. Šiaulių rajoną atstovavo Šiaulių rajono VVG pirmininkas Povilas Zaveckas, projekto administratorė-viešųjų ryšių specialistė Akvilė Petrulaitytė, Voveriškių bendruomenės vadovė Rita Cecervovė ir Ginkūnų bendruomenės pirmininkas Algimantas Lacis.

Lietuvos kaimo parlamento III sesijos dalyvius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, LR Seimo nariai Guoda Burokienė ir Audrys Šimas.

Pirmąją sesijos dieną pranešimus pateikė: LKBS pirmininkė Jolanta Marija Malinauskienė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius, LR VRM viceministras Giedrius Surplys, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Europos kaimo parlamento organizatorius iš Suomijos Kim Smedslund bei LR žemės ūkio ministerijos kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė. Kaimo parlamento pranešimuose buvo pristatoma situacija po dviejų Lietuvos kaimo parlamentų sesijų, akcentuota, kad valdžios atstovai pradeda bendruomenių atstovus laikyti lygiaverčiais partneriais, klauso ką kalba, gal dar ne visada išgirsta, bet tai jau žingsnisį priekį; kalbėta apie paslaugų perdavimo bendruomenei mechanizmus, socialinių paslaugų poreikį bei teikimo galimybes, apie verslo situaciją kaime. Pristatyta regioninės plėtros tarybos naujienos, kalbėta apie 2014-2020 metų kaimo plėtros programą, LEADER programos įgyvendinimo problematiką ir naujienas.

Išklausę pranešimų, kaimo parlamento dalyviai dalyvavo keturiose darbo grupėse:

1. 2014-2020 metų LEADER programa;

2. Socialinio verslo iššūkiai;

3. Paslaugų perdavimas vietos bendruomenei;

4. Kaimo vizija po 2020 metų.

Darbo grupių veiklos vyko išvykose, kurių metu kaimo parlamento dalyviai aplankė 12 Ukmergės ir Panevėžio rajono bendruomenių, kur buvo pristatyta 17 sėkmingų 2007-2013 metų ES finansinio periode įgyvendintų projektų.

Antrąją parlamento dieną Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Mindaugas Maciulevičius pristatė Socialinio verslo reglamentavimą ir geruosius pavyzdžius ES, LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė pristatė atliktą tyrimą "Vietos bendruomeninių organizacijų paslaugų teikimo analizė", darbo grupių vadovai pristatė darbo grupių rezultatus ir pasiūlymus rezoliucijai.

Lietuvos kaimo parlamento III sesijos dalyviai vienbalsiai priėmė sesijos rezoliuciją, kurią artimiausiu metu paskelbs viešojoje erdvėje ir pristatys LR Vyriausybei, o mes, Šiaulių rajono VVG nariams, išsiųsime el. paštu.

 

 

 

 

 

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja