Šiandien: 2018-06-25 06:46:41
 
 
   

Kelionė į Lietuvos Respublikos Seimą ir Valdovų rūmus

2017-04-14

2017 m. balandžio 12 d. Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" administracijos darbuotojai ir 43 VVG nariai vyko į kelionę, kurios metu aplankė Lietuvos Respublikos Seimą ir Valdovų rūmų muziejų. Kelionė prasidėjo su Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės patarėja Ingrida Tamulevičiūtė. Ji supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra.

Kelionės metu sužinojome, kad Seimo rūmus sudaro trys pastatai. Pirmuose yra Seimo narių ir jų padėjėjų darbo kabinetai. Pagrindinėje įstatymų leidėjų posėdžių salėje 1990-ųjų Kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Dabar Kovo 11-osios Akto salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti. Antruose rūmuose yra naujoji Seimo posėdžių salė. Čia įkurdinta Seimo kanceliarija. Šiuose rūmuose yra įrengtos darbo vietos žiniasklaidos atstovams: Spaudos konferencijų salė, Žurnalistų kambarys, interviu stendai. Prie naujosios posėdžių salės dalyvius pasitiko Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, kuri papasakojo, kaip vyksta įstatymų projektų svarstymo tvarka, sužinojome, kad pirmadieniais Seimo nariai susitinka su rinkėjais, taip pat kada vyksta Seimo ir komiteto posėdžiai. Po to aplankėme Spaudos konferencijų salę, kurioje bandėme imituoti konferecijos darbą. Taip pat apžiūrėjome Algirdo Mykolo Brazausko salę, susipažinome su istorine Konstitucijos sale, kurioje vyko susitikimas su Seimo Pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene ir Seimo nariais: Guoda Burokiene, Juozu Rimkumi ir Vitalijumi Gailiumi. Susitikimo metu vyko diskusija apie rūpimus klausimus ir problemas, ieškota sprendimų. 

Lukšių kaimo bendruomenės pirmininkė Vidutė Meižienė klausė, ar Seimo nariams yra žinoma privačios gatvės sąvoka, teigė, kad netenkina tiekiamo vandens kokybė kaimo gyventojų. Voveriškių bendruomenės pirmininkė Rita Cecervovė taip pat pasisakė, kad vandens kokybė nėra patenkinti Voveriškių kaimo gyventojai. Seimo nariai vieningai pasakė, kad šias problemas turi spręsti atsakingi savivaldybės tarnautojai.

Gilaičių bendruomenės pirmininkė Irena Šverienė klausė ar Šiaulių rajone bus asfaltuojami žvyrkeliai ir kada. Jai itin aktualus šis klausimas, nes kelio atkarpa nuo Gilaičių kaimo iki pagrindinio kelio Kuršėnai - Šiauliai yra neasfaltuotas, nors priklauso regiono keliams. Seimo narė Guoda Burokienė atsakė, kad yra numatyta žvyrkelio gerinimo programa ir jei žvyrkelis priklauso regiono keliams yra teikiama pirmenybė jų tvarkymui.

Susitikimo metu Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas kalbėjo apie Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 metų programos priemonės "LEADER" problemas, su kuriomis susiduria vietos veiklos grupės. Akcentavo, kad programa turėjo prasidėti 2014 metais, tačiau net dabar jokių rezultatų nepasiekta. Vietos projektų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, administravimo taisyklės parengtos netinkamai, atliekami taisyklių keitimai, kyla daug klausimų, kuriems reikia papildomo paaiškinimo, nes kai kuriuos punktus įvairios institucijos traktuoja skirtingai, kitų dokumentų (pvz., darbo vietos skaičiavimo metodikos) dar net nėra parengtų. Seimo nariai nusprendė šią problemą svarstyti Kaimo reikalų komitete.

Nuoširdžiai dėkojome Seimo Pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei ir jos patarėjai Ingridai Tamulevičiūtei už šiltą priėmimą, suteiktą galimybę išsakyti savo problemas ir pasisemti naujų įspūdžių.

Viešnagę Vilniuje tęsėme, lankydamiesi Valdovų rūmų muziejuje, kuriame susipažinome su Valdovų rūmų istorija ir nuolatinėmis ekspozocijomis. apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir archeologų aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją, taip pat skirtingas epochas vaizduojančias didikų sales. Valdovų rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje kelionės dalyviai pasigrožėjo sostinės panorama.

Su gera nuotaika, pilni įspūdžių patraukėme link namų.

  

  

 

Atgal į naujienas
 
Svetainę finansuoja